Korsan yazılımlar çokça karşımıza çıkan fakat bu kötü yazılım/virüsleri temizlemek için yeterince zaman bulamadığımız, Ask.com & Delta Search gibi aslında görevlerini layıkı ile yerine getirdiklerinde işe yarayacaklarını düşündüğümüz internet yazılımları. İşi zorla tutundurmaya götürüp bilgisayarlarımızın diplerine kadar girip oralarda kendilerine yer bulunca iş pek de hoş olmamaya başlıyor ve tüm PC Kullanım kalitemizi derinden etkilemeye başlıyor. Bilgisayarlarımız gerektiği sürede tepkiler vermiyor veya bir internet sayfasını bir kerede açmak yerine iki, üç adımda açmak durumunda kaldığımız oluyor, reklamlar vs..
Bu yazımızda kötü amaçlı yazılımvirüs olarak tanımlayabileceğimiz, İnternet tarayıcılarına ( Explorer, Chrome, Firefox ) yerleşen, çeşitli virüsleri program yardımı ile çok kısa sürede nasıl kaldırabileceğimizi anlatmaya çalışıcağız. Program kullanmadan bu kötü amaçlı yazılımları – virüsleri temizlemek istiyorsanız, daha önce Ask.com – Ask Toolbar Temizleme ( Kaldırma Rehberi ) makalemize bir göz atabilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yazılım – Virüsleri Temizleme


Virüsleri AdwCleaner ile Temizleyip Kaldırın

AdwCleaner ufak boyutu ve light yapısı ile kolayca kurulabilen ve tarama sonunda dilerseniz programı kolayca kaldırabileceğiniz bir arayüz sağlıyor.
Virsüleri Kaldırın ve Temizleyin - AdwCleaner

Virsüleri Kaldırın ve Temizleyin – AdwCleaner
 • Program ‘ı indirdikten sonra herhangi bir kurulum yapmaya gerek kalmıyor.
 • AdwCleaner ‘ı tıklayıp hemen çalıştırabilirsiniz.
 • Program açıldıktan sonra virüs tarama için hemen  ( Scan ) ‘e basarak taramayı başlatın.
 • Virüs taraması tamamlandıktan sonra karşınıza olası tehtidlerin bir listesiçıkacaktır. Bu listeden uygun olanları seçip, üst menüden ( Clean ‘e ) tıklayarak temizleme işleminebaşlayabilirsiniz.
 • Virüs Kaldırma işleminiz bittikten sonra programın menülerinde de gördüğünüz üzere bir ( Uninstall ) ibaresi mevcut. Buradan dilerseniz programı kaldırabilirsiniz.Kötü Amaçlı Yazılım ve Virüsleri Malwarebytes ile Kaldırıp Temizleyin

Malwarebytes 9mb büyüklüğünde indirme boyutuna sahiptir ve ücretli bir yazılım olup bilgisayarınıza tam bir virüs programı kontrolü sağlarken light yapısı ile bilgisayarınızı yormayacaktır. Programı deneme sürümü olarak kurup işleminizi yaptıktan sonra kaldırabilirsiniz, program ‘ı yüklerken sizden güncelleme onayı isteyecektir, Kesinlikle güncelleme yapın!
Virüs Temizlemek için Program Malwarebytes

Virüs Temizlemek için Program Malwarebytes
Malwarebytes ‘ı İndir.
 • Virüsleri temizlemek için Malwarebytes ‘ı seçtiniz ve indirip bilgisayarınıza yüklediniz.
  Ask Toolbar Delsta Search gibi Araçları Tarayıcınızdan Kolayca Kaldırın

  Ask Toolbar Delsta Search gibi Araçları Tarayıcınızdan Kolayca Kaldırın
 • Yazılımları temizlemek için malwarebytes ‘ı açıp ( Tarayıcı )sekmesi altında, ( Hızlı Tarama Gerçekleştir ‘i ) işaretleyip alttan (Tara ‘ya ) tıklayarak taramayı başlatınız. ( Derin Tarama ‘yı ) ne yaptığınızı bilmiyorsanız tavsiye etmiyorum çünkü malwarebytes bazı sistem dosyalarınıda size kötü amaçlı yazılım olarak sunabilir.
 • Virüs – Kötü Amaçlı Yazılım taramasıbittikten sonra, karşınıza gelen ekrandan emin olduğunuz trojan vevirüsleri seçerek alttan ( Seçilenleri Kaldır ‘a ) tıklayarak virüs temizleme işleminizi bitirin.
 • Bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı öneririz.

Virüsleri Temizleyin
Virüsleri Temizleyin


Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılımlardan HitmanPro ile Kurtulun

HitmanPro diğer iki yazılıma göre biraz daha yükleme prosedürü ve ayrıntılı bir program. Yapısı light ( hafif ) denemeyeceği halde kullanışlı arayüzü tercih sebebiniz olabilir. HitmanProücretli bir yazılımdır ve virüsler için tam koruma desteği verir. Dilerseniz yine işleminizi yaptıktan sonra programı kaldırabilirsiniz.
Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı HitmanPro 'yu Güncelleyin

Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı HitmanPro ‘yu Güncelleyin
Virüs Kaldırma 'a Başlamdan önce Yazılım Lisans Koşullarını Kabul Edin

Virüs Kaldırma ‘a Başlamdan önce Yazılım Lisans Koşullarını Kabul Edin
HitmanPro ‘yu İndir.
 • HitmanPro ‘u indirip kurarken size güncelleme soracaktır. Kesinlikle güncelleme yapmalısınız, HitmanPro veri merkezini Kaspersky – Esisoft ve Bitdefender ‘ın ortak kurduğu havuzdan çekmektedir.
 • Virüsleri tarama ‘ya başlamak için karşınıza güncelleme bittikten sonra gelecek ekranda, sağ altta ( İleri )düğmesine tıklayarak ( Hızlı Tarama ‘ya ) tıklayınız.
 • Karşınıza lisans sözleşmesi gelecektir bu ekranı onayladıktan sonra taramanız başlayacaktır.
 • Virüs Taramanız bittikten sonra hitmanpro ‘nun size olası tehdit olarak sunacağı tüm virüs ve kötücül yazılımları rahatlıkla silip kaldırabilirsiniz.


Tarayıcılarınıza Yerlşen Kötü Virüslerden Kurtulun

Tarayıcılarınıza Yerlşen Kötü Virüslerden Kurtulun
1 yorum:

 1. logo danışmanı, logo yazılım, logo kurulum, logo servis, logo bayi, logo fatura dizayn, logo raporlama, logo sql, logo yedekleme, logo start, logo go, logo goplus , logo go3, logo connect, logo tiger,logo e-fatura , logo e-defter, logo sistem uzmanı, logo satış, logo 32051 , logo 32047 , logo CANNOT CONNECT TO LOGO SERVER HATASI, logo bordroplus, logo üretim, logo beyanname verme, netsis danışmanı, netsis kurulum, netsis devir, logo dilovası, logo gebze, logo şekerpınar, logo çayırova, logo pendik, logo kartal, logo kurtköy, logo tuzla, logo kartal, logo maltepe, logo bostancı, logo kadıköy, logo karaköy, logo eminönü, logo taksim, logo istanbul, logo beylikdüzü, logo ataşehir, logo üsküdar, logo ankara, logo izmir, logo kayseri, logo trabzon, logo antalya, logo Eskişehir,logo e-defter verme,logo yerinde hizmet, logo uzaktan kurulum, smmm stajyer, muhasebe eğitimi, logo terminal tanımlama, logo kullanıcı tanımlama,logo servis ücreti ne kadar, logo lem yenileme, logo go 3 geçiş, bilgisayar formatlama, vrüs programı kurulumu, microsoftoffice kurulum

  YanıtlaSil